Dziś jest niedziela, 17.02.2019, imieniny Donata, Łukasza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Ośrodek Sportu i Rekreacji » Aktualności » HLPN 2018: FC Kawęczyn tryumfuje po raz piąty z rzędu

HLPN 2018: FC Kawęczyn tryumfuje po raz piąty z rzędu

HLPN 2018: FC Kawęczyn tryumfuje po raz piąty z rzędu

Gary Lineker powiedział kiedyś, że piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy. Parafrazując słowa słynnego angielskiego napastnika można powiedzieć, że Halowa Liga Piłki Nożnej w Malanowie to takie rozgrywki, w których 10 zawodników biega po hali za piłką, a na końcu i tak wygrywa FC Kawęczyn…

W czwartek 8 lutego br. odbyły się finałowe mecze tegorocznej edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Malanowie. W trwającej od 15 stycznia rywalizacji piłkarskiej uczestniczyło blisko 100 zawodników z 7 drużyn. W czwartkowy wieczór jako pierwsi w meczu o 3 miejsce zaprezentowali się zawodnicy z drużyn Restauracja Vega oraz Czerwone Diabły Turek. Już po pierwszej połowie wyraźną przewagę osiągnęła Restauracja Vega, kończąc tą część spotkania prowadzeniem 2:0. W drugiej części meczu, choć zawodnicy z Turku próbowali odrabiać straty, to ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki ulegając rywalom 1:4.
Następnie przyszedł czas na długo oczekiwany finał tegorocznych rozgrywek. Mecz ten miał w końcu udzielić odpowiedzi nurtujące kibiców pytanie, czy Sparta Grąbków przełamie dominację FC Kawęczyn. Finałową potyczkę lepiej rozpoczęli zawodnicy Sparty, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Na odpowiedź obrońców tytułu trzeba było czekać prawie do końca pierwszej połowy. Wtedy, na minutę przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę bramkę wyrównującą zdobył Patryk Kaczmarek. Ten sam zawodnik już w drugiej połowie wyprowadził FC Kawęczyn na prowadzenie. Jednak ambitni zawodnicy z Grąbkowa doprowadzili do stanu 2:2. Bramkę zdobył Jakub Baranowski. Gdy do końca spotkania pozostało już niespełna 30 sekund, a wszyscy myśleli o serii rzutów karnych decydujący cios zadali obrońcy tytułu. Sprytnie rozegrany rzut wolny, precyzyjnym strzałem zakończył Przemysław Przybylak dając swojej drużynie piąty z rzędu tytuł mistrzów Halowej Ligi Piłki Nożnej w Malanowie.
Chwilę później, gdy emocje już odrobinę opadły odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych rozgrywek oraz wręczenie nagród dla zwycięzców. Pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, w tym ufundowane przez firmę Sun Garden Polska kołdry i poduszki wręczyli wspólnie: Sławomir Prentczyński – wójt gminy Malanów oraz Łukasz Jasiak – dyrektor OSiR w Malanowie. Tradycyjnie wyróżniono także króla strzelców (Kacper Koszela z zespołu Szybko i Konkretnie) oraz najlepszego bramkarza (Maciej Janik – FC Kawęczyn).

Organizator rozgrywek - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie składa serdeczne podziękowania:
- Firmie Sun Garden Polska
- Firmie Iva PiT za obsługę medyczną
- Sędziom piłkarskim za obsługę sędziowską
- Turek.net.pl za patronat medialny

Wyniki meczów:

Mecz o III miejsce
Czerwone Diabły Turek - Restauracja Vega 1:4

Bramki:
Czerwone Diabły: Piotr Gaj - 1
Restauracja Vega: Konrad Grabowski - 2, Krystian Wutka - 1, Marcin Bartosik - 1

FINAŁ
Sparta Grąbków - FC Kawęczyn 2:3

Bramki:
Sparta: Mateusz Markiewicz - 1, Jakub Baranowski - 1
FC Kawęczyn: Patryk Kaczmarek  - 2, Przemysław Przybylak - 1

 więcej zdjęć w galerii

ŁJ


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności