Dziś jest piątek, 22.11.2019, imieniny Cecylii, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Ośrodek Sportu i Rekreacji » Aktualności » Najlepsi zawodnicy w "21" wyłonieni

Najlepsi zawodnicy w "21" wyłonieni

W środowe popołudnie w sali sportowej w Malanowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie zorganizował Turniej w "21". Na czym ta gra polega? Chodzi po prostu o to, aby zdobyć 21 punktów. Grę w „21” zaczynamy w ten sposób, że pierwszy z zawodników staje na linii rzutów osobistych i rzuca do kosza. Jeżeli trafi zdobywa punkt i rzuca dalej. Jeżeli nie i piłka odbije się od obręczy lub od tablicy, wtedy piłkę zbiera drugi zawodnik, który stoi od początku gry pod koszem. Ten drugi zawodnik łapie odbitą piłkę i rzuca nią do kosza z miejsca, w którym ją złapał. Jeżeli trafi z miejsca, w którym złapał niecelnie rzuconą piłkę przez pierwszego zawodnika, to staje wtedy na linii rzutów osobistych i rzuca dalej. Rzuca dotąd, dopóki nie trafi i wtedy niecelnie rzuconą piłkę zbiera pierwszy zawodnik, rzuca z miejsca w którym ją złapał i tak grają do momentu dopóki któryś z zawodników nie zdobędzie upragnionych 21 punktów. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 8 zawodników, którzy o zwycięstwo walczyli w systemie brazylijskim. Mistrzem Turnieju w "21" został Piotr Gronostaj, który w finale pokonał Patryka Stysia. W meczu o III miejsce zaciętą walkę stoczyli bracia. Krzysztof Filipowicz pokonał Pawła Filipowicza. Najlepsza trójka otrzymała puchary oraz dyplomy a dekoracji dokonali pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie.