Dziś jest czwartek, 14.12.2017, imieniny Alfreda, Izydora
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Ośrodek Sportu i Rekreacji » Aktualności » Piękni i Młodzi zwyciężają w Turnieju Siatkonogi 2017

Piękni i Młodzi zwyciężają w Turnieju Siatkonogi 2017

27 października br. mieszkańcy gminy Malanów mogli sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności w Turnieju Siatkonogi 2017.  Siatkonoga jest to dyscyplina sportu łącząca w sobie umiejętności piłkarskie, elementy siatkówki i tenisa ziemnego. Gra polega na odbijaniu piłki pomiędzy dwiema drużynami ponad siatką umieszczoną na wysokości 1,1 metra nad ziemią. Odbicia można wykonywać każdą częścią ciała oprócz rąk. Do udziału w turnieju zgłosiły się trzy dwuosobowe drużyny. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Każdy mecz rozgrywano do trzech wygranych setów, w przypadku remisu 2:2 w setach rozgrywano trzeci set - tie-break. Po rozegraniu 3 spotkań okazało się, że najlepsi okazali się Piękni I Młodzi (Mateusz Wejman i  Michał Kubka). Na drugim miejscu turniej zakończyła drużyna No Name (Piotr Gronostaj i Mikołaj Ekiert), a na najniższym miejscu podium uplasowała się drużyna Sparta ( Marcin Szwankowski i Kacper Janicki).  Po zakończeniu sportowej rywalizacji nastąpiło podsumowanie turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale .