Dziś jest czwartek, 25.04.2019, imieniny Jarosława, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Ośrodek Sportu i Rekreacji » Aktualności » Zawodnicy z Dziadowic zdominowali XII Mistrzostwa Gminy Malanów w Tenisie Stołowym

Zawodnicy z Dziadowic zdominowali XII Mistrzostwa Gminy Malanów w Tenisie Stołowym

Zawodnicy z Dziadowic zdominowali XII Mistrzostwa Gminy Malanów w Tenisie Stołowym

     8 marca w sali sportowej w Malanowie odbyły się już XII Mistrzostwa Gminy Malanów w Tenisie Stołowym. Ta ciesząca się niezmiernie dużą popularnością dyscyplina sportu corocznie przyciąga wielu jej entuzjastów, którzy walczą o tytuł najlepszego tenisisty stołowego w gminie Malanów. Także i tym razem frekwencja dopisała, choć dzień turniejowych zmagań pokrył się w tym roku z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Pomimo swojego święta przedstawicielki płci pięknej również przystąpiły do rozgrywek. Zważywszy jednak na fakt, że ich liczba nie pozwalała w niektórych przypadkach na rozegranie osobnej kategorii wiekowej dziewczęta/kobiety dolosowane zostały do starszej kategorii bądź odpowiednich kategorii mężczyzn. Panowie choć podczas gry zachowywali się zgodnie z zasadami fair play oraz savoir vivre to jednak pojedynki z kobietami rozstrzygali na swoją korzyść. Organizatorzy mając jednak na uwadze fakt przystąpienia do rozgrywek postanowili dziewczętom/kobietom, które rywalizowały w starszej kategorii wiekowej bądź z mężczyznami przyznać statuetki za zwycięstwo i godne reprezentowanie płci pięknej. XII Mistrzostwa Gminy Malanów w Tenisie Stołowym potwierdziły ponownie dominację uczniów szkoły podstawowej w Dziadowicach w tej dyscyplinie sportu. Także w kategorii gimnazjum absolwenci SP Dziadowice nie mieli sobie równych. Wyjątkiem od tej reguły jest jedynie uczeń SP Miłaczew – Adrian Przybylak, który zwyciężył w kat chłopców kl. V-VI ze szkół podst. Warto jednak przy tym zauważyć, że pozostałe miejsca na podium w tej kategorii wiekowej przypadły oczywiście uczniom SP Dziadowice. W kat. osób dorosłych tryumfatorem tradycyjnie już został mieszkaniec Dziadowic – Łukasz Wejzer. W rozegranej po raz pierwszy grze podwójnej tryumfowali Mariusz i Tomasz Czerniak, którzy w meczu finałowym pokonali parę Łukasz i Ewelina Wejzer. Po zakończeniu rywalizacji najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk wójta gminy Malanów – Gerarda Krzeszewskiego pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Organizatorzy pragną podziękować Panu Zbigniewowi Karolakowi – nauczycielowi w-f w Szkole Podstawowej w Dziadowicach za pomoc przy przeprowadzeniu rozgrywek w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych.

Wyniki:

Kat. chłopców, kl. I-IV szkół podstawowych:

1. Kacper Kołodziejek – SP Dziadowice
2. Tobiasz Koszela – SP Malanów
3. Norbert Pietrzak – SP Malanów

Kat. dziewcząt, kl. I-IV szkół podstawowych:

1. Anna Wągiel – SP Dziadowice
2. Amelia Gębicka – SP Dziadowice
3. Natalia Szymańska – SP Dziadowice

Kat. chłopców, kl. V-VI szkół podstawowych:

1. Adrian Przybylak - SP Miłaczew
2. Szymon Wasik - SP Dziadowice
3. Jakub Kałużny - SP Dziadowice

Kat. dziewcząt, kl. V-VI szkół podstawowych:

1. Patrycja Kominiarczyk - SP Dziadowice

Kat. chłopców - gimnazjum:

1. Cezary Nizołęcki
2. Dominik Włodarczyk
3. Miłosz Nowak

Kat. dziewcząt - gimnazjum:

1. Monika Matyniak
2. Dominika Wietrzyk
3. Paulina Hubert

Kat chłopców - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Łukasz Styś
2. Damian Kałużny
3. Kamil Mozio

Kat mężczyzn - roczniki 1974-1993

1. Łukasz Wejzer
2. Tomasz Czerniak
3. Mariusz Minkina

Kat kobiet:

1. Ewelina Wejzer

ŁJ


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności