Dziś jest sobota, 04.12.2021, imieniny Barbary, Krystiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Ośrodek Sportu i Rekreacji » Aktualności » OSiR Malanów przystąpił do akcji "Piłki za puszki"

OSiR Malanów przystąpił do akcji "Piłki za puszki"

IMAG0245

Fundacja RECAL wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki zainicjowała w 2011 roku nowe działanie w zakresie świadomości ekologicznej pod nazwą “Piłki za puszki”. Główną ideą projektu jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, sportu i ochrony zasobów naturalnych. Aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie każdego uprawiającego sport. Recykling oszczędza zasoby naturalne, jak również przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji. Obie idee są myślą przewodnią projektu "Piłki za puszki".

Fundacja RECAL przygotowała i dostarczyła na wybrane obiekty sportowe, w tym typu „Orlik”, specjalne pojemniki do zbiórki aluminiowych puszek po napojach oraz tablice informacyjne. Poprzez współpracę z Partnerami całość środków uzyskanych ze sprzedaży zebranych alu-puszek przeznaczana jest na zakup sprzętu sportowego.

Projekt zakłada, że za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 65 sztuk) uczestniczący obiekt sportowy otrzyma jedną, wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki lub koszykówki.

Pojemnik na aluminiowe puszki po napojach znajduje się na Orliku przy ul. Parkowej. Wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do akcji zachęcamy do przynoszenia puszek i wrzucania ich do pojemnika (w godzinach otwarcia obiektu).

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie http://pilkizapuszki.pl/

ŁJ


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności