Dziś jest czwartek, 29.10.2020, imieniny Euzebii, Wiloletty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Ośrodek Sportu i Rekreacji » Aktualności » XIV Biegi "Malanowska Jesień" przeszły do historii

XIV Biegi "Malanowska Jesień" przeszły do historii

W sobotę 26 września 2020 roku odbyła się XIV edycja Biegów „Malanowska Jesień". Celem zawodów była popularyzacja biegów oraz nordic walking jako formy czynnego wypoczynku, promocja gminy Malanów oraz wyłonienie najlepszych biegaczy. Organizatorami zawodów byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie. W tym roku biegi odbyły się na terenie lasów w miejscowości Celestyny. O godzinie 12:45 oficjalnego otwarcia zawodów dokonali dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie Łukasz Jasiak wraz z Wójtem Gminy Malanów Ireneuszem Augustyniakiem. Chwilę później rozpoczęła się rywalizacja w „Biegu Głównym na 10 km” oraz w  II edycji Marszu Nordic Walking na 5km. W biegu głównym wzięło udział 90 biegaczy z czego 2 osoby nie ukończyły biegu, a jedna osoba miała awarie chipu pomiarowego. W marszu nordic walking wzięło udział 20 osób. O godzinie 14:45 rozpoczęła się dekoracja  najlepszych zawodników, której dokonał wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie Łukasz Jasiak.
W kategorii mężczyzn w biegu na 10 km najszybszy okazał się Damian Dyduch z Grębanina z klubu Gepard Kępno, drugie miejsce zajął Tomasz Pietrzak z Turku z klubu LKS Maraton Turek, a na najniższym stopniu podium uplasował się Blahodir Yuriy z  Ostrowa Wielkopolskiego z klubu KS Fabryka Biegania Ostrów. W kategorii kobiet najszybsza okazała się Michalina Walczak-Pecyna z Budzisławia Starego z klubu No Name Team, drugie miejsce zajęła Olga Kazimirowa z Kalisza, a trzecie miejsce zajęła Izabela Nalewajko z Wrocławia z klubu Iskry/Centrum DS.
W marszu Nordic Walking w kategorii mężczyzn  najlepszy okazał się Marcin Radomski z Płocka z klubu NW Człapski Team, na drugiej pozycji uplasował się Marcin Żurawik z Koła z klubu New4You Team, a na trzeciej pozycji był Damian Degner. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Kamila Kolberg z Zielenia z klubu Kijkowe Trzemeszno, drugie miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska z Trzemeszna z klubu Kijkowe Trzemeszno, a na ostatnim miejscu podium uplasowała się Renata Zagłoba z Władysławowa. Nagrodzono również zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz  przewidziane były również nagrody dla najstarszego zawodnika biegu głównego, którym okazał się Leon Wawrzyniak z Ostrowa Wielkopolskiego, najlepszego zawodnika z Gminy Malanów, którym był Jakub Widełka oraz dla najlepszej zawodniczki z gminy Malanów, którą okazała się Katarzyna Werner.  Zawodnicy otrzymali nagrody finansowe, rzeczowe oraz pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Zorganizowanie biegów było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu szeregu ludzi, byli to: